Džeko razočaran, Kolašinac na travi... Ovo su scene s kraja utakmice u Zenici

Screenshot: Sport Klub

NOGOMETAŠI Ukrajine izborili su finalnu utakmicu u svom dijelu dodatnih kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo nakon preokreta u završnici i pobjede 2:1 u Zenici protiv Bosne i Hercegovine. Rezultat s jučerašnje utakmice znači i da BiH neće zaigrati na Euru u Njemačkoj.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ TUGU IGRAČA BiH

Reprezentacija domaćina bila je bolja većim dijelom susreta u Zenici, ali je bez svega ostala u završnici utakmice. BiH je povela autogolom Matvienka nakon ubačaja Dedića u 56. minuti, a preokret je uslijedio golovima koje su postigli Jaremčuk u 85. i Dovbik tri minute kasnije.

Nastavljeno je tako "prokletstvo" dodatnih kvalifikacija za BiH koja je četvrti put neuspješna u završnoj fazi na potencijalnom putu prema Europskom prvenstvu. Jednom je zaustavljena i u dodatnim kvalifikacijama za SP. Scene s kraja utakmice pokazale su što je novi posrtaj značio igračima Bosne i Hercegovine.