Radošević najbolji u šokantnoj pobjedi nad Olympiakosom, Perasović slavio

VELIMIR PERASOVIĆ i njegova Laboral Kutxa došli su do nove europske pobjede u Top 16 fazi Eurolige. Sa 98:83 porazili su Khimki u 10. kolu i trenutno drže drugo mjesto skupine, iza moskovskog CSKA i ispred Real Madrida koji imaju po utakmicu manje.

Adams i Causeur su sa 17 koševa nosili Perasovićevu momčad, Bourousis je dodao 16 uz 6 asista i 13 skokova. Kod Khimkija su najbolji bili Shved (19 koševa) i Davis (18 koševa, 5 skokova).

Brose Baskets iznenadio je Oympiakos sa 72:71, a sjajnu večer imao je hrvatski košarkaš Leon Radošević.

Oympiakos je s tri koša prednosti ušao u posljednju četvrtinu nakon što je vodio od kraja prve, ali u posljednjim sekundama Janis Strelnieks pogodio je tricu za nevjerojatan preokret i pobjedu Brose Basketsa 72:71.

Radošević je bio najbolji u pobjedničkoj ekipi, u gotovo 23 minute u igri skupio je 11 koševa, 2 asista i 4 skoka, a jednako toliko imao je i njegov suigrač Wanamaker. Puno bolji bio je vodeći grčki trojac Printezis (19 koševa, 10 skokova), Hunter (17 koševa, 7 skokova) i Spanoulis (15 koševa, 9 asista i 4 skoka).