Rahlvesu spust u Wengenu

AMERIČKI skijaš Daron Rahlves pobjednik je današnjeg spusta Svjetskog kupa u Wengenu. Rahlvesu je to 12. pobjeda u karijeri.

Drugo mjesto pripalo je Austrijancu Michaelu Walchhoferu (+0,40), a treći je bio njegov sunarodnjak Fritz Strobl (+1,06).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Austrijanac Benjamin Raich, koji ima 106 bodova više od sunarodnjaka Walchhofera. Prošlosezonski pobjednik Svjetskog kupa Amerikanac Bode Miller nalazi se na četvrtom mjestu, sa 193 boda manje od Raicha.

Sutra skijaši u Wengenu voze slalom na kojem će nastupiti i Ivica Kostelić. Wengen je sretno mjesto za Ivicu, koji je na toj stazi četiri puta bio na postolju. Godine 2002. Ivica je pobijedio, prošle sezone bio je drugi, a još dva puta završio je na trećem mjestu.