Rakitićev Schalke pobijedio Petrićevu Borussiju 4:1 u derbiju Bundeslige

ČAK TROJICA hrvatskih nogometaša od prve su minute igrala u bundesligaškom derbiju između Schalkea i Borussije Dortmund, a najsretniji je na kraju bio Ivan Rakitić, čiji je Schalke slavio s uvjerljivih 4:1. Za Borussiju su od prve minute igrali Mladen Petrić i Robert Kovač.

Schalke je već u 11. minuti poveo zgoditkom Bordona, a nakon toga dvije je dobre prilike imao Rakitić, no oba je puta njegove udarce branio vratar Borussije Roman Weidenfeller.

Na 2:0 povisio je u 31. minuti Christian Pander, koji je kod prvog gola bio asistent. Pander je zabio iz slobodnjaka s dvadesetak metara, koji je skrivio Robert Kovač prekršajem na Asamoahu, zbog kojeg je zaradio i žuti karton.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija domaćih, a u 59. minuti Asamoah glavom zabija za 3:0. Sedam minuta kasnije jedini gol za Borussiju je zabio Valdez, a za konačnih 4:1 zabio je Kuranyi u 78. minuti.

Ivana Rakitića je u 82. minuti zamijenio Mesut Ozil, a mladog hrvatskog igrača navijači su na Veltins Areni ispratili ovacijama.

Rezultati 2. kola Bundeslige:

Karlsruher SC - Hannover 96 1:2 (37 Franz/55 Hanke, 75 Balitsch)
Schalke 04 - Borussia Dortmund 4:1 (11 Bordon, 31 Pander, 59 Asamoah, 78 Kuranyi/ 66 Valdez)
Werder Bremen - Bayern München 0:4 (31 Ribery, 51 Toni, 79 Hamit Altintop, 87 Ottl)
Hertha BSC - VfB Stuttgart 3:1 (51 Chahed, 67 Fathi, 81 S. Okoronkwo/15 Hitzlsperger)
Arminia Bielefeld - Eintracht Frankfurt   2:2 (68 Kucera, 80 Wichniarek/87 Meier, 89 Russ)
Hansa Rostock - 1. FC Nürnberg 1:2 (63 Orestes/16 Galasek, 25 Kluge)
MSV Duisburg - VfL Wolfsburg 1:3 (88 Lavric/ 41 Marcelinho, 52 Madlung, 72 Radu)

Sutra su na rasporedu dvije preostale utakmice 2. kola Bundeslige. Sastaju su Hamburger SV i Bayer Leverkusen te Energie Cottbus i VfL Bochum.