REKORDNI CRISTIANO Ronaldo prvi zabio 100 golova u europskim natjecanjima

CRISTIANO RONALDO stigao je do rekorda od 100 golova u europskim klupskim natjecanjima! S nova dva pogotka srušio je Bayern i nosio Real do pobjede 2:1 u Münchenu.

Fantastični Portugalac propustio je zabiti u čak šest utakmica Lige prvaka zaredom ove sezone, a 659 minuta dugi post prekinuo je u derbiju velikana u Münchenu.

Svoj 99. gol u Europi i 96. u Ligi prvaka zabio je u 47. minuti za izjednačenje na 1:1, a u 77. pogodio za preokret na 1:2 protiv moćnih Bavaraca.

Zanimljivo je da je Ronaldo upravo Bayernu zabio već šest golova u pet okršaja u Ligi prvaka.

Ronaldo je time osigurao i Realu njegovu 53. uzastopnu utakmicu u kojoj su uspjeli postići pogodak.

Dodajmo i da je Ronaldo briljantnu utakmicu završio sa 92% točnih dodavanja, 8 udaraca na gol, 2 stvorene šanse i 2 gola te je najzaslužniji za Realovu pobjedu i slom Bavaraca. Da na protivničkom golu nije stajao Manuel Neuer, sigurno bi zabio još koji gol.

Cristiano je uspio preteći Lionela Messija kojemu do stotke nedostaju još tri pogotka u europskim natjecanjima. Legendarni Realov napadač Raul ostao je na 76 golova, a od aktivnih nogometaša nitko nije ni blizu čarobnom dvojcu.