Senzacionalni Katar srušio glavnog favorita za polufinale Azijskog prvenstva

NOGOMETNA reprezentacija Katara izborila je plasman u polufinale Azijskog prvenstva koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima nakon što je u četvrtfinalu pobijedila Južnu Koreju 1:0.

Katar je jednu od najvažnijih pobjeda u svojoj povijesti izborio pogotkom Abdelaziza Hatima u 78. minuti sjajnim udarcem s više od 25 metara.

Reprezentacija koju vodi španjolski stručnjak Felix Sanchez Bas, prvi put u povijesti izborila je plasman u polufinale Azijskog prvenstva, na kojem joj je dosad najbolji rezultat bio peto mjesto.

Na putu do polufinala Katarci su upisali pet pobjeda bez primljenog gola uz razliku pogodaka 12-0.

Domaćin idućeg Svjetskog prvenstva 2022. u polufinalu će igrati protiv pobjednika susreta UAE - Australija koji je na rasporedu nešto kasnije.

U četvrtak su plasman u polufinale izborili Japan i Iran. Japan je u četvrtfinalu u Dubaiju svladao Vijetnam 1:0, a pobjednički gol zabio je Ritsu Doan u 57. minuti iz penala.

Iran je u Abu Dhabiju s lakoćom dobio Kinu 3:0, a pogotke za Iran postigli su Mehdi Taremi (18), Sardar Azmoun (31) i Karim Ansarifard (90+1).