Šestica Bayera u Bremenu, ali svi pričaju samo o ovoj legendi Werdera

BAYER Leverkusen je u 9. kolu Bundeslige u gostima iznenadio Werder slavivši čak 6:2 golovima Kevina Vollanda (8), Juliana Brandta (38), Karima Bellarabija (45), Kaija Havertza (67), Aleksandra Dragovića (72) i Sebastiana Langkampa (77-ag). Hrvatski branič Tin Jedvaj bio je na klupi za pričuve Leverkusena.

Ipak, nakon utakmice najviše se priča o legendarnom Claudiju Pizarru, koji je ušavši u drugom poluvremenu zabio jedan gol za Werder.

Pizzaru je ovo 19. sezona u Bundesligi u kojoj je postigao pogodak. Inače, on je stranac s najviše postignutih golova u najjačem rangu njemačkog nogometa - 193.

Od 1999. godine je postizao golove u svakoj sezoni Bundeslige, osim 2007./08. kad je igrao u Premiershipu za Chelsea.

Svi ovi podaci su još više fascinantni kada se zna da je Pizarro prije 20-ak dana napunio 40 godina.

Nürnberg je u nedjelju na domaćem terenu protiv Eintrachta iz Frankfurta odigrao 1:1, a gosti su do izjednačenja došli u sudačkoj nadoknadi. Nürnberg je poveo golom Adama Zrelaka u 78. minuti, a poravnao je Sébastian Haller u sudačkoj nadoknadi (90+2).

Ante Rebić, koji je za Eintracht igrao do 69. minute, dva puta je zaprijetio udarcima glavom, u 45. i 60. minuti, ali su njegovi pokušaji blokirani.