2. HNL

Šibenik prosuo 3:0 u derbiju druge lige

ŠIBENIK i Rudeš su na otvaranju proljetnog dijela prvenstva 2. HNL-a u dramatičnoj utakmici na Šubićevcu odigrali 3:3.

Domaćini su do 50. minute vodili 3:0, ali su na kraju u sudačkoj nadoknadi ostali na samo jednom osvojenom bodu. Šibenik je poveo već u 7. minuti kad je Kukec lijepim udarcem s ruba šesnaesterca načeo goste. Na 2:0 povisio je Juričić čiji se udarac od grede odbio, kako su suci odlučili, iza gol-crte, a 3:0 postavio je Bilić golom glavom nakon ubačaja iz kornera u 37. minuti.

Činilo se da će vodeća momčad druge lige rutinski do nova tri boda, ali u nastavku se dogodio veliki preokret. Prvo je u 50. minuti Havojić iz opravdano dosuđenog penala smanjio na 3:1, a taj rezultat stajao je sve do 86. minute. Onda je prvo Bosanac nakon velike pogreške domaće obrane zabio za 3:2, da bi bod gostima u zadnjim sekundama susreta osigurao Šuto.

Iako je ispustio pobjedu, Šibenik je i dalje uvjerljivo vodeća momčad prvenstva s 11 bodova prednosti ispred Orijenta i Rudeša.