Sjajna Girona preokretom dobila petu utakmicu zaredom i pobjegla Realu na +5

GIRONA je u 13. kolu LaLige pobijedila Rayo Vallecano u gostima 2:1 i pobjegla Real Madridu na pet bodova prednosti iako Real ima utakmicu manje koju će večeras odigrati protiv Valencije. Rayo je poveo već u 5. minuti golom Garcije, da bi gosti u 42. nakon velikog pritiska izjednačili preko Dovbika, a pobjedu im je donio Savio u 65. minuti.

Rayo je u drugom poluvremenu bio puno opasniji od gostiju i početkom drugog dijela je u jednom napadu dvaput pogodio gredu, ali obrana Girone je izdržala i na kraju je nakon odlične akcije došla do pobjede spomenutim golom Savija. Girona je došla do pete prvenstvene pobjede u nizu i ostala je na samo jednom porazu i to od Reala kod kuće 3:0 krajem rujna.

Dovbik se sa sedam golova izjednačio na drugome mjestu ljestvice strijelaca s Moratom, Morenom i Griezmannom, a Girona će na reprezentativnu pauzu otići kao vodeća momčad prvenstva. U sljedećem kolu dočekuje Athletic Bilbao.