Sjajne vijesti za hrvatsku gimnastiku: Mladi Tin Srbić izborio finale Svjetskog kupa

HRVATSKA će imati četvoricu finalista na natjecanju Svjetskog gimnastičkog kupa, Žito Challenge Cupu u Osijeku, nakon Roberta Seligmana i Filipa Udea na konju s hvataljkama i Tomislava Markovića na parteru, koji su finale izborili još u četvrtak, u petak im se s izborenim finalom na preči pridružio i mladi Zagrepčanin Tin Srbić.

Ovaj sjajni 19-godišnjak bio je četvrti u kvalifikacijama s ocjenom 14,600. To mu je treće finale u tri nastupa ove sezone na Svjetskim kupovima, a u Bakuu i Ljubljani je osvojio brončane medalje. Za medalju u Osijeku borit će se u nedjelju od 15 sati, a isto će pokušati Seligman, Ude i Marković u subotu od 16.30.

Aktualni europski prvak na preči, Marijo Možnik, zbog pada na startu vježbe bio je tek 21. s ocjenom 11.600.

U ženskim kvalifikacijama grede Karmen Koljanin bila je 20. (11,200), a Dora Kranželić 24. (9,700), dok je na parteru Ana Poščić zauzela 15. mjesto (12,350), a Dora Kranželić 18. (12,050).

"Jako sam sretan. Više zato što sam odradio bez pritiska. Sve mi je bilo nekako lagano. Ovo mi je bila jedna od boljih vježbi u karijeri. Išao sam svom snagom, bez kalkulacija. Zato i jesam element Možnik ulovio na knap, na vrh prstiju. Ali on i ispadne savršeno kad se tako izvede. Nakon njega sam sve rutinski odradio. I idealno ukopao saskok. Marijo nije uspio uloviti Tkačev, onaj koji sam ja ulovio na vrhove prstiju. To je pola centimetra razlike između pada i veselja. Ali to i jest čar gimnastike. Ovo je bila vježba sa startom od 6,0, u nedjelju ću ići 6,5, svoj najveći start, sve ono što znam. Ako uspijem, bit ću u igri za medalju", rekao je Srbić.

"Već na prvom elementu Endo napravio sam tehničku pogrešku koju rijetko radim. Čak sam zapeo nogom za preču, izbacilo me to iz takta i krenuo sam u Tkačev, a nisam se uspio ispraviti u stoju. Jednostavno, nisam pripremio tijelo za element, prekasno sam pustio pritku i pao. Dotaknuo sam pritku, ali bio sam predaleko i nisam je uspio uloviti. Bio je to jedan od lošijih osjećaja. Pad na prvom elementu i to na mjestu gdje najviše želiš biti dobar, pred svojim navijačima. Srećom, imamo Tina. Lakše je kad nije sve na mojim leđima, on će sada odraditi i moj posao", izjavio je Možnik.