Srpski centar namjerno je promašio slobodno bacanje zbog besplatne hrane za publiku

BOBAN MARJANOVIĆ namjerno je promašio slobodno bacanje u Los Angelesu, gdje su njegovi Houston Rocketsi gostovali kod Clippersa. Srpski centar Houstona postigao je 13 koševa (uz osam skokova) za 12 odigranih minuta u pobjedi 116:105 svoje momčadi, a mogao je i više da nije odlučio razveseliti domaću publiku.

Marjanović je iskoristio šansu da na kraju utakmice počasti domaću publiku sendvičima. Pravilo Clippersa u dogovoru sa sponzorom je da ako igrač suparničke momčadi promaši dva vezana slobodna bacanja u posljednjoj četvrtini, cijela dvorana dobiva besplatne sendviče Chick-fil-A.

Srpski centar, inače 35-godišnjak visok 224 centimetra, dobro zna za to pravilo. Da je to točno, vidjelo se i kad je uzeo loptu da izvede drugo bacanje. Svima u dvorani jasno je dao do znanja da će promašiti, a onda je to i napravio bacivši loptu na prvi obruč. Potom je to i proslavio s punom dvoranom.