Stanko Jurić zabio Interu u rašlje s 20 metara i šokirao Meazzu

Screenshot: Twitter

STANKO JURIĆ (26) je u 38. minuti utakmice Inter - Parma (2:1) u osmini finala Kupa Italije postigao fenomenalan gol za vodstvo gostiju. Jurić, koji je u igru ušao 12 minuta ranije kao zamjena za ozlijeđenog suigrača, čekao je loptu na 20 metara od gola okružen trojicom suparnika.

Jurić nije oklijevao, nego je iz prve opalio loptu desnicom. Interov golman Andre Onana bacio se pod prečku, ali nije mogao uloviti Jurićev projektil. Lopta je završila u lijevim rašljama Interovog gola, a Meazza je ostala u šoku.

Defenzivnom veznjaku ovo je četvrti gol u 56. nastupu za Parmu, u koju je došao u ljeto 2021. iz Hajduka uz odštetu od 2 milijuna eura. Jurić je standardni prvotimac kluba koji je na šestom mjestu Serie B.

Ipak, Inter je dramatično uspio preokrenuti i spriječiti senzaciju. Dvije minute prije kraja regularnog dijela Lautaro Martinez pogodio je za izjednačenje i produžetke. U njima je Francesco Acerbi zabio u 110. minuti za pobjedu domaćina 2:1 i plasman u četvrtfinale kupa.