Stoper Arsenala izluđivao je golmana Tottenhama kod kornera. Oba puta je pao gol

Screenshot: X

ARSENAL je u 35. kolu Premier lige stigao do važne i teško izborene 3:2 pobjede na gostovanju kod Tottenhama u derbiju sjevernog Londona. Momčad Mikela Artete odigrala je furiozno prvo poluvrijeme u kojem je vodila 3:0 zahvaljujući autogolu Pierre-Emilea Hojbjerga (15') i pogocima Bukaya Sake (27') te Kaija Havertza (38').

Ipak, Tottenham je u drugom poluvremenu zakomplicirao utakmicu. Prvo je Cristian Romero u 64. minuti smanjio prednost gostiju na 3:1, a onda je u 87. Son Heung-min realizirao jedanaesterac za 3:2. Do kraja je domaći sastav žestoko pritisnuo gol Arsenala, ali nije uspio doći do pogotka za izjednačenje.

Kod dva pogotka Arsenala, onih za 1:0 i 3:0, ključnu ulogu imao je Ben White. Stoper Arsenala oba je puta ometao golmana Tottenhama Guglielma Vicarija. Kod prvog gola mu je stajao iza leđa i odlijepljivao rukavice, a kod drugog gola je stajao ispred Vicarija kako bi ga spriječio u izlasku s gol-linije.