HRVATSKA REPREZENTACIJA U21

Strahonja potvrdio da je bio penal za Rumunjsku, ali je svejedno kritizirao suca

Screenshot: HRT

MLADI hrvatski nogometaši očajno su otvorili susret protiv Rumunjske u sklopu Europskog prvenstva od 21 godine u San Marinu. Rumunjska je povela u 11. minuti iz penala. George Puscas bio je siguran s bijele točke nakon što je Benkovića lopta nesretno pogodila u ruku. Završilo je 4:1 za Rumunjsku.

Nakon prvog poluvremena najkontroverznija tema bilo je igranje rukom Benkovića zbog kojeg je dosuđen kazneni udarac. Cijelu situaciju komentirao je HRT-ov sudački ekspert Marijo Strahonja i uklonio svaku sumnju u sučevu odluku.

Škotski sudac Bobby Madden iskoristio je VAR kako bi provjerio što se dogodilo i tek je nakon pregledavanja snimke dosudio jedanaesterac.

“Radi se o kaznenom udarcu. Ruka nije u prirodnom položaju”, rekao je HRT-ov sudački ekspert Mario Strahonja te kritizirao suca zbog korištenja VAR-a jer smatra da je odluka mogla biti donesena i bez toga.