Strašni Salah zabio četiri gola za Egipat i srušio rekord

NOGOMETAŠI Egipta u susretu 1. kola skupine A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kairu deklasirali su Džibuti kod kuće 6:0, a prvo ime susreta bio je Mohamed Salah, koji je zabio četiri gola i postao najbolji strijelac Egipta u povijesti kvalifikacija. Salah je na 15 golova, čime je prestigao Mohameda Aboutriku, koji ih je zabio 14.

Egipćani su titulu ogromnog favorita opravdali već do 22. minute kad su vodili 2:0, a oba gola zabio je Liverpoolov igrač. Prvi u 17. minuti nakon lijepe asistencije Mohameda, a drugi pet minuta kasnije iz penala. Salah je hat-trick kompletirao u 48. minuti, a u 69. povisio je na 4:0 nakon još jedne lijepe akcije Egipta.

Četiri minute kasnije Mostafa Mohamed zabio je peti gol za Egipćane, a konačnih 6:0 postavio je Trezeguet minutu prije kraja susreta. Iz afričkih kvalifikacija na SP 2026. plasirat će se pobjednici skupina, a najbolje četiri drugoplasirane momčadi razigravat će za jednog predstavnika u interkontinentalnim kvalifikacijama.