Tko je iranski tragičar: Zicere protiv Španjolske i Portugala pamtit će cijeli život

IRAN je remizirao s Portugalom 1:1 u 3. kolu skupine B i tako se oprostio od Svjetskog prvenstva.

A sve je moglo drukčije završiti da se u dvije velike prilike koje je Iran imao našao neki drukčiji igrač. Ovako je tragičar cijele nacije bio Mehdi Taremi, koji je u 82. minuti susreta protiv Španjolske imao čisti udarac glavom za 1:1, ali je s pet metara pucao preko gola (VIDEO).

No ono što je promašio protiv Portugala pamtit će cijeli život. U 95. minuti, nakon što je Iran izjednačio iz penala, Taremi je imao čisti zicer za senzacionalnu pobjedu kojom bi odveo svoju momčad u osminu finala, ali je pogodio vanjski dio mreže.

Da ne reagira baš najbolje pod pritiskom, Taremi je pokazao i u ožujku ove godine kad je za svoj klub Al-Gharafa promašio mrtvu šansu pred praznim golom.