UEFA objavila video najtužnijega gola u povijesti hrvatske reprezentacije

UEFA je na svojem njemačkom Twitter profilu @UEFA.com DE čestitala 38. rođendan Semihu Senturku, autoru jednog od najdramatičnijih golova u povijesti hrvatske nogometne reprezentacije.

"Sretan rođendan", stoji u Twitteru uz fotografije najboljih Senturkovih trenutaka u dresu turske reprezentacije.

UEFA je uz čestitku nekadašnjem turskom reprezentativcu objavila njegov gol u produžetku četvrtfinala Europskog prvenstva 2008. godine. U toj nevjerojatnoj utakmici Bilićeva Hrvatska je povela 1:0 u 119. minuti i bila je na korak do polufinala.

No, spletom ludih okolnosti Turci su došli do penala Senturkovim golom u drugoj minuti sudačke nadoknade produžetka.

Njegovom golu u Pletikosine rašlje prethodila je nepotrebna Rakitićeva duga lopta i Bilićeva zamjena koju mu suci nisu dopustili. Šokantan gol potpuno je odsjekao noge hrvatskim igračima koji u takvom psihičkom stanju nisu imali šanse na penalima.

Pogodio je samo Darijo Srna, promašili su Modrić, Rakitić i Petrić i Turska je prošla dalje.