Union Berlin srušio Bayer. Velika kriza momčadi iz Leverkusena

U PRVOM susretu 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva Union Berlin je pobijedio Bayer Leverkusen s 1:0, produbivši krizu Apotekara.

Pogodak odluke zabio je Cedric Teuchert u 88. minuti na asistenciju Christophera Lenza.

Bila je to brza kontra domaćina nakon koje je Teuchert sam izbio ispred Lucasa Hradeckyja i zabio za 1:0. Zanimljivo, isti je igrač bio u istoj situaciji i u 50. minuti, no tada je pogodio vratnicu.

Leverkusen je dominirao veći dio susreta, no nikako nije uspio probiti obranu berlinskog sastava. Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

Bayeru je to već četvrti susret u nizu bez pobjede, dok je Union produžio niz bez poraza na šest utakmica.

Bayer je ostao na trećem mjestu s 29 bodova, četiri manje od vodećeg Bayerna, dok je RB Leipzig na drugom mjestu s 31 bodom.

Union Berlin je skočio na četvrto mjesto s 28 bodova.