Sjajan nogomet na pustom Maksimiru: Dinamo razbio Zagreb u zagrijavanju za Olympiakos

DINAMO je s 4:1 porazio Zagreb u sjajnom derbiju 13. kola HNL na Maksimiru, no nažalost u tragičnoj atmosferi pred pustim tribinama.

Dvoboj prve i posljednje momčadi HNL-a okončan je očekivanom pobjedom Dinama, iako je Zagreb poveo već u prvoj minuti susreta. Gabrijel Boban zabio je gol već nakon 17 sekundi utakmice, iz prvog napada, ali Dinamo je s dva gola Juniora Fernandeza preokrenuo, a Hodžić i Henriquez su dovršili posao.

Boban je u prvom napadu izbjegao zaleđe i zabio najbrži pogodak ove sezone u HNL-u, te četvrti najbrži u povijesti lige. No, vodstvo Zagreba je trajalo deset minuta, u 11. minuti  na ubačaj Machada pogodio Junior Fernandes, a Čileanac je u 35. minuti  postigao i svoj drugi gol, opet na ubačaj Portugalca. Machado je bio asistent i kod trećeg gola Armina Hodžića u 56. minuti,a u 69. minuti na konačnih 4:1 je povećao Angelo Henriquez.

Dinamo je na ljestvici povećao prednost i ima 27 bodova, četiri više od Hajduka i pet od Rijeke, dok je Zagreb zadnji sa samo 4 osvojena boda.

Pred par stotina gledatelja na Maksimiru sudio je Strahonja iz Zaprešića.

DINAMO - ZAGREB 4:1

Strijelci: 0:1 G. Boban (1), 1:1 Fernandes (11), 2:1 Fernandes (35), 3:1 Hodžić (56), 4:1 Henriquez (69)

TIJEK UTAKMICE

KRAJ

89` nova šansa za Dinamo, Henriquez je utrčao u šesnaesterac, ali lopta mu je pobjegla i pokupio ju je Livaković

80` brza kontra Zagreba, ispred Bobana je u posljednji tren uklizao Benković i spasio Eduardovu mrežu

80` Opet prečka! Ovaj put na drugoj strani, Henriquez je pucao sa 25 metara, lopta je preskočila Livakovića i odsjela na gredi!

77` Greda! Zagreb je bio jako blizu pogotka! Šehić je iz mrtvog kuta pucao i pogodio okvir gola.

76` kod Zagreba je Jurilj ušao umjesto Ljubičića

74` Marko Rog ušao je umjesto Machada

69` GOOOOL! Nakon pogreške Zagrebovih braniča na 25 metara od vlastitog gola, Henriquez je pobjegao s loptom i sa 12 metara pogodio dalji kut za 4:1.

60` prijete i gosti iz slobodnjaka, Stepčić je pucao sa 20 metara preko gola Dinama

59` Mamić vadi Hodžića iz igre, ulazi Šovšić, bivši igrač Zagreba

56` GOOOL! Dinamo vodi 3:1! Ćorić je dodao Henriquezu, koji dodaje Machadu, a on šalje Hodžiću koji iz blizine pogodio mrežu za svoj 9. gol ove sezone.

55` Dinamo i dalje prijeti, Machado je iz slobodnjaka na više od 20 metara pucao preko živog zida pored gola. Sudac Strahonja pokazao je korner

46` kod Zagreba je Ćavar ušao umjesto Gudelja

Poluvrijeme

44` Zagreb je krenuo u opasnu kontru, Boban se sjurio prema šesnaestercu domaćih, Ljubičić i Tešija su kombinirali, ali udarac sa ruba šesnaesterca odlazi previsoko

37` zbog ozljede iz igre izlazi Dinamov Pinto, a Matel ga je zamijenio

35` GOOOL! Dinamo je preokrenuo golom Fernandeza na 2:1!

31` u prvih pola sata igre Dinamo je uputio šest udaraca (tri u okvir gola), a Zagreb je zabio iz zasad jedine prilike.

29` nova šansa za "Modre", Machado je uposlio Hodžića koji loše puca pored gola

25` Dinamo je bolji, ali ne uspijeva probiti "Pjesnike"

12` velika šansa Dinama! Machado je ubacio iz slobodnog udarca, Taravel je sam na pet metara od Zagrebovog gola pucao glavom preko gola

11` GOOOOL! Dinamo je izjednačio preko Machada i Juniora Fernandeza, Portugalac je uposlio Čileanca koji sa 10 metara pogađa za 1:1.

3` Dinamo je odmah uzvratio preko Goncala koji je dodao Fernandezu, a on sa 13 metara pucao u Livakovića

1` GOOOOL! Gabrijel Boban je zabio za vodstvo Zagreba nakon samo 17 sekundi igre! Boban je utrčao iza obrane Dinama, zaobišao iznenađenog Eduarda i poslao loptu u mrežu

0` iako je kiša nakon tjedan dana konačno prestala, tribine Maksimira su tragično puste