"Zmajevi" slavili na Cipru, BiH u doigravanju za Euro

REPREZENTACIJA BiH izborila je dodatne kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Francuskoj. U posljednjem kolu "Zmajevima" je trebala pobjeda na Cipru kako bi potvrdili treće mjesto, a do nje su došli uz sjajne golove za konačnih 3:2.

U skupini B direktan plasman na EP i prije zadnjeg kola izborili su Belgija i Wales.

Gosti su poveli fantastičnim golom Harisa Medunjanina, Cipar je okrenuo na 2:1, da bi BiH s dva gola Medunjanina i jedan Đurića stigla do važne pobjede. Strijelci za Cipar bili Konstantinos Charalambides (32) i Nestoras Mytides (41).

Belgija je potvrdila prvo mjesto u skupini pobjedom protiv Izraela 3:1, dok je Wales bio bolji od Andore 2:0.

Wales je sa 2:0 protiv Andore zaključio povijesne kvalifikacije u kojima je izborio prvo EP. Ramsey je zabio prvi gol u 50. minuti, a Gareth Bale u 86. pogodio za 2:0.

Belgijci su poveli golom Mertensa u 64. minuti, povisio je De Bruyne u 78., a Hazard u 84. donio domaćima 3:0. U 88. Hemed je ublažio poraz Izraela.

CIPAR - BIH 2:3

BELGIJA - IZRAEL 3:1

WALES - ANDORA 2:0