Vida i AEK u paklu Soluna došli do velike pobjede i skočili na vrh tablice

NOGOMETAŠI AEK-a su u velikom derbiju 28. kola grčke Superlige pobijedili PAOK u Solunu 1:0 i tako iskoristili kiks Panathinaikosa te skočili na prvo mjesto. Jedini gol u utakmici zabio je Sergio Araujo u 80. minuti susreta. On je iskoristio loše ispucanu loptu Dominika Kotarskog koja je brzo vraćena u šesnaesterac PAOK-a, gdje su domaći braniči zaboravili na Argentinca, a on rutinski zabio za veliku pobjedu.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL

Domagoj Vida odigrao je odličnu utakmicu za goste, a u sudačkoj nadoknadi je sjajnim klizećim startom spasio veliku priliku PAOK-a. Panathinaikos je ranije u nedjelju odigrao samo 0:0 kod kuće protiv Volosa, s time da je u osmoj minuti sudačke nadoknade promašio penal.

Panathinaikos je drugo kolo zaredom remizirao i tako omogućio AEK-u skok na prvo mjesto. AEK ima jednak broj bodova kao i Panathinaikos, ali ima znatno bolju gol-razliku. Potpuno se u utrku za titulu može uključiti i Olympiakos koji kasnije večeras igra protiv Arisa i pobjedom može doći na bod od vodećih.