Video - Osveta je slatka: Liverpool šokirao Torresa i Chelsea

LIVERPOOL je sa 1:0 slavio kod Chelseaja pogotkom Meirelesa u 69. minuti na asistenciju Stevena Gerrarda. Istovjetnim je rezultatom Birmingham slavio protiv West Hama na Upton Parku.

U dresu Chelseaja u ovom susretu debitirali su Fernando Torres i David Luiz, igrači koje je Roman Abramovič u siječanjskom prijelaznom roku platio ukupno 71.5 milijuna funti. Torres je protiv svog bivšeg kluba zaigrao od prve minute i zamijenjen je u 66., dok je Luiz ušao u 73. minuti umjesto Josea Bosingwe. Zanimljivo, Torres je u prvom ovosezonskom ogledu ovih suparnika zabio oba gola na susretu, tada u Liverpoolovom dresu za pobjedu "redsa" 2:0 na Anfieldu.

Za četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu Liverpoola zabio je portugalski veznjak Raul Meireles u 69. minuti. Pospremio je Meireles ljevicom jedno lijepo ubacivanje Stevena Gerrarda s desne strane i tako šokirao navijače na Stamford Bridgeu. Valja reći da je to Meirelesu bio čak četvrti gol u zadnjih pet susreta.

Također, treba reći da je Liverpool i prethodno postignutom golu imao najbolju gol-šansu, ali je Maxi Rodriguez s nešto više od dva metra udaljenosti nakon asistencije Gerrarda u 33. minuti uspio neometan pogoditi gredu.

Chelsea je ovim porazom napravio novi veliki korak unatrag u pokušaju obrane naslova prvaka, budući za prvoplasiranim Manchester Unitedom 13 kola prije kraja zaostaje 10 bodova, dok je Liverpool nastavio uspon na ljestvici i sada je šesti.

U drugom odigranom susretu, u derbiju začelja presudio je srpski napadač Nikola Žigić golom glavom iz 65. minute nakon asistencije Sebastiana Larssona. Birmingham je golom pobjegao iz zone ispadanja i sada je na 16. mjestu, dok West Ham grije začelje premierligaškog poretka.