NOGOMETAŠI Seville poraženi su 2:0 na gostovanju kod Athletica u Bilbau u utakmici 27. kola španjolske Primere. Porazom je momčad Ivana Rakitića pala na osmo mjesto ljestvice.

Isto to sljedeće godine ne vodi u Europu, pa će andaluzijski klub itekako morati stisnuti gas u nastavku prvenstva da sljedeću sezonu izađu na scenu širu od one nacionalne. Athletic, koji je u ovaj ogled ušao s nizom od četiri vezana poraza, sve je riješio u drugom poluvremenu utakmice s time da treba naglasiti kako su veliku pomoć pritom imali od svojih gostiju.

Federico Fazio u 66. je jednu ubačenu loptu skrenuo u vlastitu mrežu, da bi u 87. Escude srušio Marcosa u vlastitom šesnaestercu. Najstrožu kaznu precizno je izveo Iraola.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta za Sevillu.

Mate Bilić ušao je u 87. minuti u igru tijekom 2:0 domaće pobjede Sportinga protiv Getafea. Nakon pet utakmica bez pobjede sastav iz Gijona je trima osvojenim bodovima izašao iz zone ispadanja u drugi razred španjolskog nogometa.

Benzema dvostruki srtijelac kod Racinga

Na dan svog 109. rođendana (klub je osnovan 6. ožujka 1902. godine) Real Madrid upisao je 3:1 pobjedu na gostovanju kod Racinga u Santanderu. Utakmicu 27. Primerinog kola "kraljevi" su iskoristili za zadržavanje sedam bodova minusa u odnosu na vodeću Barcelonu.

Bez najveće zvijezde kluba, ozlijeđenog Cristiana Ronalda, igrači madridske momčadi nisu imali previše problema u utakmici protiv svog domaćina, premda valja istaknuti da je pri rezultatu 2:0 za Real domaćin (Pinillos) propustio realizirati penal kojim bi, uz Kennedyjev gol iz 69. minute, rezultat bio izjednačen. Ipak, Real je bio bolji sudionik dvoboja i njihova pobjeda mogla je biti i izraženija da Marcelo nije početkom utakmice odlučio biti sebičan, kao i da je Emmanuel Adebayor iskoristio svoj udarac s bijele točke. Ovako su se pri najstrožim kaznama proslavili Casillas (za Real) i Tono (za Racing).

Inače, Real je, nakon briljantne akcije u kojoj¨je lopta od Di Marije iz prve mijenjala vlasnike u nogama Özila, Benzeme, Özila, Adebayora, Özila i ponovno strijelca Adebayora, poveo u 23. minuti. Na taj se gol nadovezao Karim Benzema za 2-0, a francuski je reprezentativac i u 75. minuti postavio konačnih 3:1 svojim sedmim ligaškim golom sezone.