VIDEO Barišić zabio sjajan gol za Rangerse u kupu Škotske

GLASGOW RANGERSI su se plasirali u četvrtfinale kupa Škotske svladavši na domaćem terenu drugoligaša Ayr United FC rezultatom 2:0. Rangersi su do sada u svojoj povijesti 34 puta osvajali kup Škotske, a posljednji put u sezoni 2021./22. U prvenstvu za prvoplasiranim Celticom zaostaju tri boda uz utakmicu manje.

Prvi gol na utakmici je djelo hrvatskog braniča Borne Barišića (31) koji je u već u 10. minuti doveo domaćine u vodstvo. Gosti su loše pokušali očistiti jednu loptu iz svog kaznenog prostora, na nju je natrčao hrvatski lijevi bek i atraktivno isprve pogodio kroz gužvu u bliži kut vratara gostiju.

Barišiću je to bio prvi pogodak sezone u svim natjecanjima te ujedno i prvi gol nakon više od godinu dana. Zadnji put je zabio 4. veljače prošle godine u ligaškoj pobjedi protiv Ross Countyja (2:1). Posao za Rangerse je završio mladi Portugalac Fabio Silva pogotkom u 76. minuti utakmice, a Barišić je igrao do 61. minute.

POGODAK BARIŠIĆA MOŽETE POGLEDATI OVDJE.