EUROPSKO PRVENSTVO NOGOMETAŠICA

VIDEO Engleska reprezentativka postigla je gol godine? Pogledajte majstoriju

ENGLESKA reprezentacija plasirala se u finale Europskog prvenstva nogometašica nakon dojmljive predstave i uvjerljive pobjede 4:0 protiv Švedske koju je obilježio i krasan gol koji je postigla Alessia Russo. Za naslov će igrati u finalu na Wembleyju u nedjelju protiv pobjednica meča u kojem se sastaju Njemačka i Francuska.

Pri rezultatu 2:0 u 68. minuti Russo je primila loptu s lijeve strane i u naizgled sjajnoj situaciju pogodila dobro postavljenu Hedvig Lindahl na švedskim vratima. Lopta se potom ponovno odbila u igru, Russo je prva stigla do njega i potom izvela majstoriju.

Dokopala se lopte uz Lindu Sembrant i Carolinu Segeri, a onda, između njih dvije, leđima okrenuta golu na samom kutu peterca, uputila udarac petom prema vratima. Lopta je prošla uz desnu nogu Sembrant i između nogu švedske golmanice za povećanje vodstva na 3:0.

Ostale golove za Englesku postigle su Beth Mead (34. minuta), Lucy Bronze (48.) i Fran Kirby (76.).