EUROBASKET

VIDEO Hrvatska se vraćala protiv Grčke. Onda je Simon opalio tricu s jedne noge

Screenshot: SportKlub

HRVATSKI košarkaši poraženi su u prvom kolu skupine C Eurobasketa. Grčka, jedan od favorita za osvajanje EP-a, bila je bolja s 89:85. Bila je to luda utakmica u kojoj je nakon prvog poluvremena, koje su Grci dobili 46:30, izgledalo da momčad Damira Mulaomerovića nema nikakve šanse.

No Hrvatska se u drugom poluvremenu postepeno vraćala u utakmicu. Polako se topila grčka prednost, a nekoliko minuta prije kraja bilo je i prilika za preokret. Hrvatska je 40-ak sekundi prije kraja imala napad u kojem se mogla spustiti na jedan razlike. No Kruno Simon s devet je preostalih sekundi napada odlučio opaliti tricu sa sedam metara s jedne noge.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SIMONOV ŠUT

Inače, Simon je par sati prije utakmice javio da će igrati. Upitan je bio zbog ozljede. Iako je ušao s klupe, bio je jedan od najboljih igrača Hrvatske. Strijelce hrvatske reprezentacije predvodio je Jaleen Smith s 23 koša, Bojan Bogdanović je ubacio 19, a Krunoslav Simon 18 poena. Grke su s po 27 koševa predvodili Giannis Antetokounmpo i Tyler Dorsey.