VIDEO Leovac asistirao za PAOK-ovo europsko proljeće, Šahtar stopostotan

IGRA SE posljednje kolo Europa lige, a već u prvim utakmicama dana hrvatski nogometaši istaknuli su se asistencijama.

U susretu J skupine PAOK je pobijedio Slovan Liberec 2:0 i osvojio drugo mjesto u skupini. Golove za grčki sastav zabili su Garry Rodrigues (29) i Dimitris Pelkas (67) na asistenciju hrvatskog reprezentativca Marina Leovca.

Fiorentina je pobjedom kod Karabaha osvojila prvo mjesto sa 13 bodova, a asistirao je Nikola Kalinić. PAOK je drugi sa 10 bodova, Karabah je sakupio sedam, a Slovan četiri boda.

Šahtar je bez Darija Srne i Eduarda da Silve ostao stopostotan i nakon šeste utakmice u skupini. okončao i šestom pobjedom. Ukrajinski sastav je na gostovanju pobijedio Bragu 4:2 i tako pomogao Gentu da pobjedom u Turskoj protiv Konyaspora dohvati drugu poziciju.

Ukrajinci su poveli 2:0 golovima Serhija Krivcova (22) i Taisona (39), no Braga je do konca prvog dijela smanjila preko Nikole Stoiljkovića (43). Šahtar je u 62. minuti preko Krivcova ponovo došao do dva gola prednosti, a kada je Taison tri minute kasnije zabio za 4:1 pitanje pobjednika je bilo razriješeno. Do kraja susreta Braga je tek ublažila poraz golom Nikole Vukčevića u 89. minuti.

U drugom susretu Gent je na gostovanju pobijedio Konyaspor 1:0, a pogodak vrijedan prolaza Belgijanci su zabili u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Coulibaly.

Šahtar je osvojio prvo mjesto s maksimalnih 18 bodova, Gent je drugi s osam bodova, Braga je ostala na šest, a Konyaspor na začelju ima jedan bod.

U skupini L sve četiri momčadi su u zadnjih 90 minuta mogle izboriti prolaz dalje. Na koncu dalje idu Osmanlispor i Villarreal. Turci su kod kuće dobili Zurich 2:0, dok je Villarreal bio bolji od Steaue 2:1.