Na fantastičnu asistenciju Brazilca Ze Roberta u 72. minuti Mladen Petrić plasirao je loptu u praznu mrežu za 1:0 pobjedu nogometaša HSV-a protiv Bayerna u Hamburgu.

Igrači Bruna Labbadije time su nadigrali velike rivale u derbiju sedmoga bundesligaškog kola te sačuvali vodeću poziciju na ljestvici.

Učinili su to na uvjerljiv i dojmljiv način, bili su bolja momčad na terenu. Pogotovo je nadahnuto igrao spomenuti brazilski asistent kod Petrićeva gola, 35-godišnji veznjak kojeg su se Bavarci prošlog proljeća, još prije Van Gaalova dolaska, odrekli.

Mladen Petrić odigrao je cijeli dvoboj u pobjedničkim redovima, redovito prijetio gostujućem vratara Buttu, koji je bio itekako zaposlen.

Louis Van Gaal prvi je put složio Bavarce u klasičan, ajaksovski 3-4-3 sustav. Isturenog je napadača igrao Olić, bočno od njega Ribery i Robben, a iza njega Thomas Müller. Lijevoga bočnog igrao je Bastian Schweinsteiger, dok je Danijel Pranjić prosjedio na klupi svih devedeset minuta.

Olića je u 66. zamijenio Gomez.

HSV dijeli prvo mjesto Bundeslige s Bayerom iz Leverkusena. Bayern na šestom mjestu zaostaje šest bodova:

Petriću je ovo bio deveti gol za HSV ove sezone i treći u Bundesligi.

Bundesliga, 7. kolo:

Werder – Mainz 3:0 (Hunt 38, Pizarro 71, 82)

Köln – Leverkusen 0:1 (Rolfes 82)

Borussia (D) – Schalke 0:1 (Farfan 31)

Wolfsburg – Hannover 4:2 (Misimović 8, Gentner 45, Hasebe 48. Džeko 62 / Balitsch 28, Madlung 50-ag)

Eintracht – Stuttgart 0:3 (Schieber 17, 31, Hitzlsperger 54)

HSV - Bayern 1:0 (Petrić 72)