NOGOMETAŠI Porta i dalje su na putu ka osvajanju trostruke krune nakon što su učinili praktički nemoguće: na Benficinu Luzu nadmašili 2:0 poraz iz prve polufinalne utakmice Portugalskog kupa na svom Dragauu.

Pobijedili su najvećeg rivala igrači Andrea Villas-Boasa na njegovu stadionu 3:1 nakon što su vodili 3:0. Nakon što je poluvrijeme završilo 0:0, Joao Moutinho je u 64. minuti doveo goste u vodstvo, koje su potom povećali sjajni Villas-Boasovi napadači: Brazilac Hulk i Kolumbijac Radamel Falcao.

Hulku je to bio šesti pogodak u posljednjih devet, a Kolumbijcu deveti u posljednjih osam nastupa.

Benficin je paragvajski centarfor Oscar Cardozo u 80. minuti iz 11-eraca samo smanjio na 3:1.

Trećeg travnja Porto je naslov prvaka osigurao još jednim sjajnim trijumfom na Benficinu stadionu, pobijedivši 2:1 u srazu 25. prvenstvenog kola.

U finalu će momčad iz Porta 22. svibnja igrati protiv Vitorije Guimaraes u Oeirasu, predjelu Lisabona. Porto je dvostruki uzastopni pobjednik natjecanja, koje je dosad osvajao 15. puta. Ovo će mu biti 28. finale.

S Benficom se prvaci još mogu sastati u finalu Europa lige, s obzirom na to da obje momčadi igraju u polufinalu.

Portugalski nogometni kup, polufinale, uzvratna utakmica:

Benfica – Porto 1:3, prva utakmica 2:0 (Moutinho 64, Hulk 73, Falcao 75 / Cardozo 80-11m)