HOKEJAŠI New York Rangersa upisali su i četvrtu uzastopnu pobjedu u nedjelju navečer na gostovanju kod Pittsburgh Penguinsa rezultatom 5:2.

Na najbolji su način Rangersi iskoristili petominutnu kaznu Pittsburghovog igrača Matta Cookea u zasluženu u petoj minuti posljednje trećine (zbog laktarenja) i u razmaku od samo 11 sekundi postigli dva gola preko Mariana Gaborika i Ryana Callahana. Ukupno su Rangersi u posljednjih 20 minuta zabili četiri gola i tako došli do vrijedna dva boda u borbi za doigravanje u Istočnoj konferenciji.

New Jersey Devilsi pobijedili su Columbus u gostima 3:0 i tako deset utakmica prije kraja sezone zadržali nadu u nastup u doigravanju. David Clarkson zabio je dva gola, a Martin Brodeur je s 13 obrana upisao 115. shutout u karijeri. Osmoplasirani Buffalo Devilsima bježi sedam bodova.

Anaheim Ducksi savladali su Calgary Flamese 5:4 u produžetku golom Coreya Perryja, njegovim drugim na susretu. Imao je Anaheim vodstvo 3:0, potom su primili četiri uzastopna gola, da bi Teemu Selänne dvije minute prije kraja zabio svoj 22. ovosezonski gol za produžetak. Zanimljivo kako je ovo Anaheimu bila 13. uzastopna pobjeda nad Calgaryjem. U redovima poražene momčadi najefikasniji je bio Tom Kostopoulos s dva gola, dok je Curtis Glencross upisao dvije asistencije.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri upisao je Montreal koji je u gostima kod Minnesote trijumfirao 8:1. Junak susreta bio je 21-godišnji kanadski rookie P.K. Subban koji je upisao prvi hat-trick u karijeri.

10. Calgary 84, 74

11. Minnesota 78, 73