Video - Ranieri raspalio po Rosettiju: Zanimljivo da je griješio samo u korist Milana

U POSLJEDNJOJ utakmici osmog kola Serije A nogometaši Milana pobijedili su Romu 2:1. Trener Rimljana Claudio Ranieri bio je bijesan nakon utakmice na suca Rosettija.

Derbi osmog kola talijanske lige donio je obračun dvije momčadi u sličnim situacijama. I jedni i drugi krenuli su u sezonu sa visokim ambicijama, ali na travnjaku to ne potvrđuju. U takvim okolnostima Roma je došla u vrlo otvorenoj formaciji, s jednim jasnim ciljem - pobjedom. Raspoloženi Jeremy Menez to je pokazao već u trećoj minuti kad je ukrao loptu Thiagu Silvi u zadnjoj liniji Milana i zabio za 1:0. Brazilac je katastrofalnom reakcijom još jednom pokazao da on može biti pojačanje samo za protivnika.

Nadahnuti ranim golom igrali su crveno-žuti sjajno na San Siru u prvom poluvremenu i imali brojne šanse. Pored braniča Milana prolazilo se kako se htjelo, a sve je spašavao golman Dida. Bezuspješno su pucali Menez, De Rossi, Vučinić... U drugom poluvremenu Milanovi su se igrači probudili, pokazali karakter i Romi se obilo o glavu. Dvije lijepe prilike imao je Seedorf, pogodio je vratnicu, pa pored gola. Prijetio je Milan sve više, pa do izjednačenja stigao u 56. minuti kontroverznom odlukom suca Rosettija.

U gužvi kod korner linije Burdisso je uklizao u loptu ispred Neste, no on je procijenio da je riječ o jedanaestercu. Trener Claudio Ranieri bio je bijesan zbog te odluke, no to nije spriječilo Ronaldinha da pogodi lijevi Donijev kut za 1:1. Milan je nastavio prijetiti, a do preokreta je došao na krilima probuđenih Brazilaca.

U 67. minuti po lijevoj strani prošao je Ronaldinho, pa dugim i preciznim centaršutem našao Pata. Mladi napadač lijepo je prihvatio loptu, otrčao par koraka i sigurnim udarcem svladao sunarodnjaka Donija. Mogla je Roma do kraja utakmice još izjednačiti preko De Rossija, dobio je Ambrosini drugi žuti deset minuta prije kraja, no Milan je izdržao. Preuzeli su osmo mjesto s 12 bodova, Roma je pala na 11 s bodom manje.

Ranieri: Igrači su mi rekli da su znali kako će završiti

"Pobjeda nam znači više d tri boda, ona nam je psiholški vrlo važna. Dobro smo trenirali imali duha i do kraja bili koncentrirani. Kad dobiješ gol nakon dvije minute, sve se mijenja, no igrači su pokazali karakter", rekao je trener Milana Leonardo.

"Morali mo u prvom poluvremenu zaključiti utakmicu, imali smo brojne prilike. Nadam se da je zaista postojao jedanaesterac dosuđen Milanu, budući da u prvom poluvremenu nisu dosuđena dva nad mojim igračima", bio je bijesan trener Claudio Ranieri.

"Čini mi se da je Burdisso pogodio loptu. Čudno je da su suci griješili samo kad je lopta bila kod Milana, a ne kod nas", nastavio je Ranieri, pa rekao kako je sumnju u regularnost utakmice osjetio kod igrača.

"Momci su mi rekli da su znali kako će završiti, no ja ne želim o tome razmišljati. Morali smo zaključiti utakmicu ranije, a jasno je da sučeva izvedba nije bila dobra", ogradio se na kraju trene Rome.

Talijanska Serie A još s oporavlja od skandala Calciopoli, a ne može se reći da sve ide u dobrom pravcu. Potvrda za to je i da u izboru za ovogodišnju Zlatnu loptu Talijani imaju tek dva igrača. Samo zahvaljujući igrama za Barcelonu i Werder tu su Eto'o i Diego. Ovakvi raspleti derbija sigurno ne pomažu da se vrati imidž i kvaliteta.