Video - Rijekin izlet u Luksemburg: Može li Ante Bukvić zaustaviti Sharbinija?

RIJEKIN protivnik u drugom pretkolu Europske lige dolazi iz Differdangea, mjesta od 20 tisuća stanovnika sa jugozapada Luksemburga.

Differdange je osnovan 2003. nakon spajanja dva kluba iz toga grada: Red Boysa i AS Differdange. Tada su se Red Boysi nalazili u drugoj ligi, a novi klub se nastavio natjecati u toj ligi. Tri godine nakon toga su ušli u prvi razred, nakon što je liga proširena sa 12 na 14 klubova.

Prošle su sezone završili na drugom mjestu luksemburške lige, sa 11 bodova manje od nedodirljivog Dudelangea. Odigrali su 26 utakmica i osvojili 51 bod.

Red Boys, momčad koja je prethodila Differdangeu je bila jedna od najboljih ekipa u luksemburškom nogometu. Šest puta su osvajali prvenstvo i 14 puta kup po čemu su rekorderi.

Najskuplji igrač Differdangea prema Transfermarktu je francuski napadač Pierre Piskor koji košta 175 tisuća eura. U momčadi je i Ante Bukvić, 21-godišnji Hrvat koji igra stopera. U ekipi je još nekoliko Francuza i Portugalaca.