olimpijske igre

Zabila dva hat-tricka u dvije utakmice. Obje izgubila, a nisu joj ni poklonili loptu

BABRA BANDA bez dileme je najnesretnija nogometašica na Olimpijskim igrama.

Kapetanica Zambije je u prva dva kola nogometnog turnira zabila dva hat-tricka, ali niti su njezini golovi donijeli pobjedu njezinoj ekipi niti je za nagradu dobila loptu za uspomenu, što je običaj kad netko zabije hat-trick.

Zambija je u 1. kolu teško poražena od Nizozemske 10:3, a sva tri gola za Zambiju zabila je Banda. No, loptu nije dobila jer je Nizozemka Vivianne Miedema prva na toj utakmici upisala hat-trick.

Zambija je danas u 2. kolu igrala protiv Kine i u ludoj utakmici odigrala 4:4. Kineskinje su vodile 3:1 prije nego što je Zambija hat-trickom Bande preokrenula na 3:4, da bi bod Kini osigurala Wang Shuang sedam minuta prije kraja.

Njoj je to bio četvrti gol na utakmici, a prva tri zabila je u prvom poluvremenu, prije nego što je Banda upisala svoj hat-trick.