Zadar slavio u Dalmatinskom derbiju, Šibenka bolja od Domžala

Zadar - Split Croatia Osiguranje 81:56

Zadar je u dalmatinskom derbiju deklasirao Split Croatia osiguranje pobijedivši 81:56 (25:19, 21:15, 15:10, 20:12). Zadrani su dominirali od prve do posljednje minute i njihova pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Domaćin je u utakmicu ušao bez Jakova Vladovića kojeg je temperatura udaljila iz momčadi, dok je ozljeđeni Šime Špralja sjeo na klupu samo radi popune sastava.

No, to nije smetalo Zadru koji je u 5. minuti imao plus 11 (18:7). Igra gostiju posve se raspala početkom treće četvrtine kada Zadar bježi na +24 (61:37). Do kraja susreta priliku su dobili i mlađi igrači, a zadarsku publiku na noge su podigli Hill, Johnson i Čiklić atraktivnim zakucavanjima.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Julius Johnson (16) i Kyle Hill (13) i Siniša Štemberger (13), dok su Split predvodili Damir Rančić (16) i Leni Roko Ukić (14).

Šibenka Dalmare - Helios Domžale 80:72

Prvu pobjedu upisala je i Šibenka Dalmare, koja je u dvoboju novaka u ligi svladala Helios Domžale 80:72. Šibenčane su predvodili Denis Toroman (37), Davor Vidačak (14), te Frano Čolak (14), dok je prvi strijelac slovenske momčadi bio Aleksej Laškević (21).