Zekić: Ovakva nam je cijela sezona. Frustracije su velike

OSIJEK i Dinamo odigrali su 1:1 u derbiju 25. kola SuperSport HNL-a. Osijek je poveo u 26. minuti golom Domagoja Bukvića, a bod Dinamu osigurao je Sandro Kulenović u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Dinamo je ovim remijem napravio veliki korak unazad prema obrani naslova prvaka. Hajduk mu bježi četiri, a Rijeka pet bodova iako Dinamo ima utakmicu manje.

''Imali smo toliko šansi da to vjerojatno nitko nije vjerovao. Čak i protiv Lokomotive gdje nismo bili toliko dobri, pa sad i protiv Dinama. Toliko promašenih mrtvaca je previše za svaku ekipu. Nije nam bila ideja da se na kraju povučemo, međutim energetski smo pali, a u ekipu se uvukao i strah. Takva nam je cijela sezona. Neće nas, ali ne treba kukati. Igračima sam rekao da sam ponosan na njih i da je ovo putokaz kako se treba igrati. Kad loše krene, jako se teško izvući iz toga, ali moram reći da je ovo bilo ohrabrujuće'', nakon utakmice je rekao trener Osijeka Zoran Zekić pa nastavio:

"Sezona je turbulentna, očekivanja su bila velika, a samim su tim i frustracije veće. No, rekao bih, bez da tražim alibi, jako je teško nakon ovakvog travnjaka doći igrati na loše terene i tražiti pas igru.''

U idućem kolu Osijek ide na Rujevicu protiv Rijeke.

''Nažalost, bez Miereza koji neće moći igrati zbog žutih kartona. Ozlijedio se Bukvić, Jugoviću je stradao kvadriceps, a Čokaju je pukla arkada. Sutra će naša liječnička služba imati puno posla. Ne treba skrivati da ovisimo o Mierezu. Trebat će nam par dana da smislimo kako ga nadomjestiti za Rijeku. No sve više mladih igrača dobiva priliku i to je ono što veseli.''