ZOI Torino, biatlon 15 km: Zlato za Ruskinju Išmuratovu, Petra Starčević na 80. mjestu

RUSKA biatlonka Svetlana Išmuratova priredila je veliko iznenađenje, osvojivši naslov olimpijske prvakinje u utrci na 15 km.

Išmuratova je imala samo jedan promašaj, kao i njena sunarodnjakinja Olga Pileva, koja je zaostala 45,5 sekundi.

Ovo je prvo olimpijsko zlato za 33-godišnju Išmuratovu, koja je dosad četiri puta bila svjetska prvakinja u štafeti.

Olga Pileva je prije četri godine bila olimpijska prvakinja u dohvatnoj utrci, a sada je osvojila srebro u biatlonu.

Bivša pobjednica Svjetskog kupa Nijemica Martina Glagow osvojila je broncu.

Bez medalja su ostale najveće favoritkinje Nijemice Andrea Henkel i Kati Wilhelm. Braniteljica naslova Andrea Henkel osvojila je peto mjesto, a vodeća u Svjetskom kupu Kati Wilhelm imala je čak pet promašaja, pa je završila na 17. poziciji.

Hrvatska predstavnica 18-godišnja Petra Starčević, kojoj su ovo prve OI, imala je osam promašenih meta, što ju je koštalo dodatnih osam minuta zaostatka. Osvojila je 80. mjesto, a od nje su bile lošije samo dvije natjecateljice. Za pobjednicom je zaostala 18 minuta i 25 sekundi.