Zubac u skoro 500 NBA utakmica nije uspio napraviti ovo što je sinoć

IVICA ZUBAC sinoć je odigrao svoju 492. utakmicu u NBA ligi, računajući samo osnovni dio sezone. Ni na jednoj prijašnjoj nije imao obrambeni učinak poput ovog u pobjedi LA Clippersa u Portlandu nad domaćim Trail Blazersima 116:103.

Osim što je zabio 14 poena uz vrlo učinkovitih 7/9 iz igre, uhvatio devet skokova, podijelio po dvije asistencije i blokade, uz jednu izgubljenu imao je čak četiri ukradene lopte, što mu je novi rekord karijere. Dosadašnji najbolji učinak od tri imao je pet puta.

Njegov obrambeni doprinos odlično se vidio i na brojkama protivničkog centra Deandrea Aytona, koji je nakon All-Stara igrao najbolju košarku karijere i postizao 24.6 poena i 14.3 skoka, ali sinoć je ostao na samo osam poena i sedam skokova te čak četiri izgubljene lopte.

Paul George bio je najbolji strijelac Clippersa s 27 poena, Kawhi Leonard dodao je 24, a James Harden 19 i 14 asistencija. Blazerse su predvodili rookieji Scoot Henderson s 18 i Kris Murray sa 17 poena.

Šariću i Šamaniću mrvice

Dok su se Blazersi (19-50) odavno okrenuli idućoj sezoni, Clippersi su se nakon dva uzastopna poraza vratili pobjedama i s omjerom 43-25 se na četvrtome mjestu Zapada malo odvojili od zahuktalih New Orleans Pelicansa (42-26).

Od ostalih hrvatskih košarkaša na parketu su se nakratko ukazali Dario Šarić i Luka Šamanić. Šarić je igrao pet minuta u pobjedi Golden Statea nad Memphisom 137:116 i uhvatio jedan skok, a Šamanić u četiri minute poraza Utah Jazza u Oklahoma Cityju 119:107 nije napravio ništa osim jednog prekršaja.