Infobip, IT i telekomunikacijska tvrtka koja pruža usluge mobilnih komunikacija u oblaku za poslovne korisnike i posluje diljem svijeta, otvorila je u četvrtak u Osijeku novi ured, obilježivši time ujedno i 20 godina svog poslovanja.
Suosnivač i tehnički direktor Infobipa Izabel Jelenić kazao je tom prigodom da tvrtka danas broji 3500 ljudi u 78 ureda diljem svijeta, od čega je preko polovine u Hrvatskoj.
"Prepoznali smo još prije par godina Osijek kao doista dobar centar s puno kvalitetnih inženjera i tu ćemo dalje graditi praktički srce naše AI platforme, koju gradimo za budućnost", najavio je Jelenić, podsjetivši da se otvaranje novog ureda u Osijeku poklopilo s proslavom 20 godina od osnutka.
Na upit nedostaje li im radne snage, Jelenić je rekao da to kod njih trenutno nije slučaj. "Više nismo u fazi eksponencijalnog rasta, sada je to profitabilni rast", istaknuo je, dodavši da Infobip u Hrvatskoj ima najveći broj inženjera.
Naglasivši kako je lijepo da tvrtka koja posluje globalno pronalazi svoje mjesto i u Osijeku i Osječko-baranjskoj županiji, županica Nataša Tramišak kazala je da će im biti podrška kao i svim poduzetnicima i gospodarstvenicima koji posluju ili planiraju poslovati na području Osječko-baranjske županije.
"Vjerujem da će upravo otvaranje novog ureda Infobipa potaknuti i druge slične tvrtke u tom sektoru da se odluče doći ovdje i započeti svoje poslovanje", poručila je. Osvrnuvši se i na razvoj umjetne inteligencije, Tramišak je kazala kako je ona naša svakodnevnica te da je dobro znati da imamo hrvatske stručnjake i talente koji rade na razvoju novih tehnoloških rješenja.
Na otvorenju novog ureda Infobipa gradonačelnik Osijeka Ivan Radić ocijenio je da to potvrđuje da Osijek postaje središte znanja i inovacija, novih tehnologija i prostora za kvalitetan razvoj i zaposlenje mladih ljudi. U Osijeku Infobip sada zapošljava više od 40 zaposlenika, a u tom gradu krenuo je 2022. s jednim zaposlenikom u poduzetničkom inkubatoru BIOS.
Podsjetio je također da je Grad Osijek poduzetnicima partner u vidu poduzetničkih potpora i oslobađanja komunalnog doprinosa. "Želim naglasiti odličnu suradnju grada Osijeka i našeg Osijek Software Cityja, s kojima smo u partnerstvu izgradili i novu IT poslovnu zgradu gdje je popunjenost sto posto", naglasio je Radić.
U sklopu otvorenja novog Infobipovog ureda u Osijeku održava se i Shift Developer Meetup, na kojemu su se sudionici osvrnuli na ulogu Osijeka u razvoju globalno distribuirane komunikacijske platforme, kao i na daljnje jačanje njegove pozicije ključnog inženjerskog centra Slavonije.
U fokusu Shift Developer Meetupa je i strateška usmjerenost kompanije na AI-first rješenja uoči novog desetljeća poslovanja te dugoročna predanost razvoju lokalnih talenata i tehnoloških inovacija u gradu.