U Metkoviću se u ponedjeljak dogodio brutalan napad u kojem je maloljetnik teško ozlijedio drugog maloljetnika, a kako se pokazalo, napadač je bio pod utjecajem tri različite vrste droga. Incident se dogodio u poslijepodnevnim satima 8. prosinca na šetalištu u blizini jedne odgojno-obrazovne ustanove, izvijestila je policija na svojim stranicama.
Prema navodima policije, mlađa muška osoba prišla je dvojici maloljetnika koji su sjedili na šetalištu te je jednog od njih udario nogom u glavu, a drugog u ruku.
Mladić koji je zadobio udarac u glavu zatražio je liječničku pomoć u metkovskoj ispostavi Zavoda za hitnu medicinu, nakon čega je prevezen u dubrovačku bolnicu. Tamo su mu liječnici konstatirali teške tjelesne ozljede. Drugi napadnuti mladić, srećom, nije ozlijeđen.
Policijski službenici Policijske postaje Metković reagirali su iznimno brzo te su u roku od samo dva sata od zaprimljene dojave uspjeli identificirati i pronaći napadača. Utvrđeno je da se radi također o maloljetnoj osobi, koja je uhićena zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela teške tjelesne ozljede.
Provedenim testiranjem na droge utvrđena mu je prisutnost sintetičkih i psihotropnih droga u organizmu. Policija je precizirala kako je bio pod utjecajem marihuane, speeda i kokaina.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja, osumnjičeni maloljetnik je kasno sinoć, uz kaznenu prijavu za kazneno djelo „Teška tjelesna ozljeda“, odveden u pritvorsku jedinicu Policijske uprave dubrovačko-neretvanske.