Foto: FaH
MILANKA OPAČIĆ potvrdila je za Hinu da unatoč obiteljskim problemima sutra dolazi na glasovanje o opozivu ministra financija Zdravka Marića te ocijenila nekorektnim napade nekih stranačkih kolega koji joj po medijima prijete izbacivanjem iz stranke ako sutra ne dođe u Sabor.
"Ja ću sutra doći, ali nekorektno je od mojih kolega koji su na mene sasuli paljbu u medijima i prijete da će me izbaciti iz stranke i to nakon dopuštenja predsjednika stranke Davora Bernardića da ne sudjelujem u radu Sabora ovoga tjedna zbog obiteljskih razloga", izjavila je Milanka Opačić Hini.
Mora se brinuti za majku poslije operacije
Ponavlja kako je tajming glasanja loš
Potvrdila je i da je jučer iznijela i neka svoja neslaganja s tajmingom izglasavanja nepovjerenja ministru financija Zdravku Mariću uoči lokalnih izbora.
No, kaže Opačić, unatoč tome poštivat će odluku stranke, SDP-a.
Ponovno je upozorila da o Agrokoru ne ovisi samo 60 tisuća radnika kompanije Agrokor, nego 200 tisuća ljudi od svih povezanih tvrtki, naglasivši da je parlament, Hrvatski sabor, jedini kontrolni mehanizam za cijelo to stanje koje se događa.
Tvrdi kako će nepovjerenje Mariću povući ostavku Plenkovića
Po njezinu mišljenju, izglasavanje nepovjerenja ministru financija Mariću za sobom će povući ostavku premijera Andreja Plenkovića.
"Sasvim sigurno Plenković će u tom slučaju dati ostavku jer je stao s obje noge iza svog ministra i to bi svaki premijer napravio. Ako sutra Marić dobije crveno svjetlo, to je znak da Plenković mora dati ostavku i idemo na izbore", rekla je Opačić.