Požar u napuštenoj robnoj kući u Lipiku. Izavali su ga maloljetnici?

Foto: Lipički Compas

Gusti crni dim uznemirio je danas u prijepodnevnim satima stanovnike Lipika, nakon što je izbio požar u napuštenoj zgradi bivše robne kuće u samom središtu grada.

Građani su odmah alarmirali vatrogasce, a brza intervencija pripadnika DVD-a Lipik spriječila je širenje vatre, piše mojportal.hr.

Gorjela plastika u podrumu

Iako je gusti dim stvarao dojam da se radi o požaru velikih razmjera, vatra je brzo stavljena pod kontrolu.

Glavni vatrogasni zapovjednik Vatrogasne zajednice područja Pakrac-Lipik, Tomislav Stokić, objasnio je uzrok gustog dima.

@mojportal.hr

🔥 Požar u centru Lipika brzo saniran! Gusti dim iz prostora bivše Robne kuće danas je uzbunio Lipičane. Zahvaljujući brzoj intervenciji DVD-a Lipik, vatra je odmah stavljena pod nadzor i ugašena. ✅ Dobra vijest: Prema prvim informacijama, nema materijalne štete. 🔍 Uzrok požara utvrdit će se očevidom. #mojportalhr #lipik #pozar #vatrogasci

♬ original sound - MojPortal.hr

"Da je požar veći nego što je bio činilo se zbog gustog crnog dima koji je izlazio iz zgrade. Naime, u podrumu zgrade je gorjela plastika, a zbog tlaka zraka dim nije odlazio gore nego se širio pa je čitav centar u jednom trenutku bio u dimu", otkrio je Stokić.

Sumnja na maloljetnike

Nakon što su vatrogasci osigurali požarište, policija je započela s očevidom kako bi utvrdila točan uzrok požara.

Mojportal piše da se, prema neslužbenim informacijama, sumnja da su požar izazvali maloljetnici.

Navodno je nekoliko mladih osoba ušlo u podrum napuštene zgrade i zapalilo vatru. Kada se plamen počeo širiti, pobjegli su s mjesta događaja. Srećom, nitko nije ozlijeđen, a brza reakcija vatrogasaca spriječila je veću materijalnu štetu.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.