Sirija postavlja mine na granicu s Libanonom



SIRIJSKE vlasti naložile su miniranje područja uz granicu s Libanonom, javlja agencija AP. Cilj minskog polja je zaustaviti sve veći broj izbjeglica koje bježe iz Sirije.

Prva žrtva minskog polja je muškarac kojem su morali amputirati nogu nakon što je stao na minu. Operiran je u bolnici u Libanonu, s obzirom da je preko granice uspio prijeći usprkos ranjavanju.

Egzodus Sirijaca u Libanon i Tursku sirijski predsjednik Bashar Assad doživljava kao svoj osobni neuspjeh i sramotu. Assad je ranije upozorio da će čitav Bliski istok gorjeti ukoliko zapadne sile pokušaju intervenciju u njegovoj zemlji.

Anonimni izvor iz sirijske vojske za AP je kazao da se mine postavljaju kako bi se spriječilo unošenje oružja u Siriju.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.