VIDEO Bombaš samoubojica navodno napao džamiju u Nigeriji. Ima mrtvih

Screenshot: X

U napadu za koji se sumnja da ga je izveo bombaš samoubojica na džamiju u nigerijskoj državi Borno strahuje se da ima više poginulih i ozlijeđenih. Snažna eksplozija odjeknula je tijekom večernje molitve u Maiduguriju, glavnom gradu te savezne države, piše BBC.

Prve informacije govore o sedam mrtvih

Očevici navode kako se eksplozija dogodila dok je džamija bila puna vjernika. Prema prvim neslužbenim izvješćima, poginulo je najmanje sedam osoba, no vlasti još uvijek nisu izašle sa službenom potvrdom o broju žrtava.

Sumnja pada na militante

Zasad nijedna skupina nije preuzela odgovornost za napad. Međutim, poznato je da su militanti na tom području i ranije izvodili samoubilačke napade i napade improviziranim eksplozivnim napravama, a mete su im često bile upravo džamije i druga mjesta s velikim brojem ljudi.

Na društvenim mrežama pojavile su se nepotvrđene snimke koje navodno prikazuju posljedice eksplozije. Na njima se vide ljudi okupljeni na tržnici dok je zrak ispunjen česticama prašine.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.