TIJEKOM suđenja 31-godišnjem Paulu Scheneu, zamjeniku šerifa u predgrađu Seattlea, tužiteljstvo je krajem ovog tjedna objavilo snimku s nadzornih kamera, kojom se dokazuje da je brutalno u zatvorskoj ćeliji pretukao 15-godišnju djevojku. Schene je sucu rekao kako se ne osjeća krivim.
Do napada je došlo u studenom prošle godine, nakon što je djevojka privedena tijekom istrage slučaja krađe automobila.
Sa snimke je vidljivo da je djevojka nakon ulaska u ćeliju šutnula prema policajcima jednu od svojih cipela. Schene je tad nasrnuo na nju i brutalno je izudarao dok ju je drugi policajac, koji je u to vrijeme bio pripadnik i nije bio pod istragom, pridržavao kako mu se ne bi izmicala.
Kako javlja AP, ovo nije prvi put da se Schene našao pod istragom unutarnje kontrole. Tijekom policijskih zadataka, 2002. i 2006. godine, ubio je po jednu osobu. Oba puta je zaključeno kako je njegovo postupanje bilo opravdano.
I.M.
Screenshot: CBS