Dinamo u drugom pretkolu Lige prvaka
Tekst se nastavlja ispod oglasa
HRVATSKI prvak Dinamo Zagreb igrat će u drugom pretkolu Lige prvaka naredne sezone, te će za prolaz među 32 sudionika morati izbaciti dva protivnika.
Evo "kostura" Lige prvaka
- - - -
IZRAVNI PLASMAN - 16 KLUBOVA
Juventus (Ita)
Inter Milan ili AC Milan (Ita)
Manchester United (Eng)
Arsenal (Eng)
Bayern Munich (Njem)
Borussia Dortmund ili VfB Stuttgart (Njem)
Olympique Lyon (Fra)
Olympique Marseille ili Monaco (Fra)
Dva kluba između Real Sociedada, Real Madrida i Deportivo La Corune (Špa)
Dva kluba između Olympiakosa, Panathinaikosa i AEK-a (Grč)
Jedan klub između PSV Eindhovena, Ajax Amsterdama i Feyenoorda (Niz)
Besiktaš ili Galatasaray (Tur)
Porto (Por)
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Ako Juventus, koji je naslovom prvaka Italije već izravno u Ligi prvaka, osvoji i naslov klupskog prvaka Europe ili u slučaju da AC Milan bude drugi u talijanskom prvenstvu ili osvoji Ligu prvaka, UEFA će odlučiti o 16. sudioniku. Najvjerovatnije će to biti ruski prvak Lokomotiv Moskva.
- - - -
U 3. PRETKOLU -18 KLUBOVA:
Lazio (Ita)
Inter Milan ili AC Milan (Ita)
Newcastle United (Eng)
Chelsea (Eng)
2 kluba iz Španjolske
1 klub iz Njemačke
1 klub iz Francuske
1 klub iz Grčke
1 klub iz Nizozemske
1 klub iz Turske
Benfica (Por)
Lokomotiv Moskva (Rus) - ukoliko se izravno ne plasira, u tom slučaju ulazi švicarski prvak
prvak Češke
Rangers ili Celtic (Ško)
prvak Ukrajine
Club Bruges (Bel)
Austria Wien (Aut)
- - - -
IZRAVNO U DRUGOM PRETKOLU - 16 KLUBOVA
CSKA Moskva (Rus)
1 klub iz Češke
Celtic ili Rangers (Ško)
1 klub iz Ukrajine
Anderlecht (Bel)
1 klub iz Austrije
prvak Švicarske
Rosenborg Trondheim (Nor)
prvak Izraela
DINAMO ZAGREB (HRVATSKA)
prvak Poljske
Djurgarden (Šve)
Partizan (SiCG)
prvak Slovačke
CSKA Sofia (Bug)
Napomena: Ukoliko AC Milan osvoji Ligu prvaka UEFA će uvrstiti još dva kluba: rumunjskog prvaka Rapid Bucarest i prvaka Mađarske
- - - -
U 1. PRETKOLU - 24 KLUBA
Rapid Bucarest (Rum)
prvak Mađarske
prvak Slovenije
Omonia Nicosia (Cip)
HJK Helsinki (Fin)
Skonto Riga (Lat)
prvak Gruzije
Sheriff Tiraspol (Mold)
KR Reykjavik (Isl)
BATE Borisov (Blr)
Kaunas (Lit)
Bohemians (Irs)
Vardar Skopje (Mak)
Sliema Wanderers (Malta)
Barry Town (Wales)
Flora Tallinn (Est)
prvak BiH
Pjunik (Arm)
Glentoran (Sj. Irska)
SK Tirana (Alb)
HB Torshavn (Farski otoci)
Shamkir (Azer)
prvak Luksemburga
Irtiš (Kaz)
Evo "kostura" Lige prvaka
- - - -
IZRAVNI PLASMAN - 16 KLUBOVA
Juventus (Ita)
Inter Milan ili AC Milan (Ita)
Manchester United (Eng)
Arsenal (Eng)
Bayern Munich (Njem)
Borussia Dortmund ili VfB Stuttgart (Njem)
Olympique Lyon (Fra)
Olympique Marseille ili Monaco (Fra)
Dva kluba između Real Sociedada, Real Madrida i Deportivo La Corune (Špa)
Dva kluba između Olympiakosa, Panathinaikosa i AEK-a (Grč)
Jedan klub između PSV Eindhovena, Ajax Amsterdama i Feyenoorda (Niz)
Besiktaš ili Galatasaray (Tur)
Porto (Por)
- - - -
U 3. PRETKOLU -18 KLUBOVA:
Lazio (Ita)
Inter Milan ili AC Milan (Ita)
Newcastle United (Eng)
Chelsea (Eng)
2 kluba iz Španjolske
1 klub iz Njemačke
1 klub iz Francuske
1 klub iz Grčke
1 klub iz Nizozemske
1 klub iz Turske
Benfica (Por)
Lokomotiv Moskva (Rus) - ukoliko se izravno ne plasira, u tom slučaju ulazi švicarski prvak
prvak Češke
Rangers ili Celtic (Ško)
Tekst se nastavlja ispod oglasa
prvak Ukrajine
Club Bruges (Bel)
Austria Wien (Aut)
- - - -
IZRAVNO U DRUGOM PRETKOLU - 16 KLUBOVA
CSKA Moskva (Rus)
1 klub iz Češke
Celtic ili Rangers (Ško)
1 klub iz Ukrajine
Anderlecht (Bel)
1 klub iz Austrije
prvak Švicarske
Rosenborg Trondheim (Nor)
prvak Izraela
DINAMO ZAGREB (HRVATSKA)
prvak Poljske
Tekst se nastavlja ispod oglasa
prvak DanskeDjurgarden (Šve)
Partizan (SiCG)
prvak Slovačke
CSKA Sofia (Bug)
Napomena: Ukoliko AC Milan osvoji Ligu prvaka UEFA će uvrstiti još dva kluba: rumunjskog prvaka Rapid Bucarest i prvaka Mađarske
- - - -
U 1. PRETKOLU - 24 KLUBA
Rapid Bucarest (Rum)
prvak Mađarske
prvak Slovenije
Omonia Nicosia (Cip)
HJK Helsinki (Fin)
Skonto Riga (Lat)
prvak Gruzije
Sheriff Tiraspol (Mold)
KR Reykjavik (Isl)
Tekst se nastavlja ispod oglasa
BATE Borisov (Blr)
Kaunas (Lit)
Bohemians (Irs)
Vardar Skopje (Mak)
Sliema Wanderers (Malta)
Barry Town (Wales)
Flora Tallinn (Est)
prvak BiH
Pjunik (Arm)
Glentoran (Sj. Irska)
SK Tirana (Alb)
HB Torshavn (Farski otoci)
Shamkir (Azer)
prvak Luksemburga
Irtiš (Kaz)
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati