Hajduk i Rijeka remizirali na Kantridi

U POSLJEDNJEM susretu 29. kola Prve HNL na Kantridi su igrali Hajduk i Rijeka, a susret je završio neodlučenim rezultatom 1:1, pa će tako prvenstvo ipak ostati neizvjesno do kraja, jer Hajduk ima samo dva boda više od Intera.

Ono najvažnije na Kantridi dogodilo se u samo četiri minute, pa je tako Hajduk poveo golom Mate Dragičevića u 37. minuti, dok su domaćini preko Ercega izjednačili samo četiri minute kasnije.

Hajduk je djelovao organiziranije na terenu te vodio igru svih 90 minuta, ali Rijeka je u više navrata opasno zaprijetila iz kontranapada. Igru je donekle poremetila kiša koja je padala cijelo vrijeme, te natopila teren vodom.

U drugom je poluvremenu Hajduk još agresivnije krenuo po pogodak, ali zahvaljujući sjajnim reakcijama vratara Radmana susret je ipak završio neriješenim rezultatom.

Tijek utakmice:

Rijeka - Hajduk 1:1

Prva ozbiljnija situacija dogodila se u 4. minuti, kad je Novaković ušao u kazneni prostor Hajduka, ali mu je u poziciji za šut loptu s noge odnio Vejić.

Splićani su u početku utakmice zagospodarili sredinom terena, a Rijeka je svoju priliku vrebala iz brzih kontranapada.

Sjajnu priliku propustio je Blatnjak u 9. minuti, dva puta je pucao iz blizine, ali vratar Rijeke Radman je oba puta izvrsno reagirao i spasio gol domaćina.

Ivan Leko dobro je proigrao Dragana Blatnjaka pred šesnaestercem Rijeke u 15. minuti, ali splitski napadač gubi loptu, a u 17. minuti Dunković se "prošetao" kroz Hajdukovu obranu te sam izbio pred Balića, ali je nespretno pucao, lopta je otišla pokraj gola.

U 20. minuti Đolonga je loše izveo slobodan udarac, pucao je polako i po zemlji, a njegov udarac otišao je pored vratnice.

Još jednu veliku priliku Rijeke u 23. minuti propustio je Tomo Erceg, koji je sjajno pucao iz voleja s ruba šesnaesterca, ali Balić je bio na mjestu.

U 27. minuti splitski veznjak Dario Damjanović oštro je pucao iz daljine, ali lopta je ipak otišla pokraj vratnice, a minutu kasnije Balić je još jednom uspješno skinuo udarac Tome Ercega.

Najbolju priliku Hajduka u prvih pola sata propustio je u 29. minuti Dragan Blatnjak, koji je nakon dobrog proigravanja Kranjčara jakim udarcem pogodio stativu.

Kako se primicao kraj prvog poluvremena, Rijeka je igrala sve kvalitetnije, gradeći igru na brzim napadima s dugim loptama, dok su Splićani kratkim dodavanjima pokušavali doći do gola domaćina.

0:1  U 37. minuti Mate Dragičević je sjajnom reakcijom na ubacivanje Danijela Hrmana glavom pogodio gol Rijeke za vodstvo Hajduka.

1:1  Hajdukovo vodstvo trajalo je samo četiri minute. U 41. minuti najbolji strijelac lige Tomo Erceg je ipak uspio glavom savladati Balića, asistent je bio Mujdža.

Vejić je u 45. minuti panično izbacio glavom loptu u korner nakon dobrog prodora Novakovića.

(POLUVRIJEME)

U drugom poluvremenu kiša je padala sve jače, što je bitno otežalo protok lopte. U 49. minuti Žilić je pokosio Mitua na centru, ali sudac Vučemilović je samo odmahnuo rukom.

Prvu veliku priliku Hajduka u drugom poluvremenu propustio je u 50. minuti Dragičević, koji je na asistenciju Bušića s ruba šesnaeterca pucao jako, ali neprecizno.

U 53. minuti Elvis Scoria je umjesto Jasmina Mujdže uveo Kristijana Čavala, dvije minute kasnije Blatnjak je dobro pucao iz slobodnog udarca, ali Radman je bio na mjestu i uhvatio neugodnu loptu.

U 58. minuti Tadić je topovski pucao s 30-tak metara, ali lopta je otišla pokraj Balićevog gola, a minutu kasnije Bušić je dobro tukao s ruba šesnaesterca, no sjajni Radman je opet bio na mjestu.

U 63. minuti utakmica je prekinuta zbog gustog dima baklji koje je upalila Armada, a nastavljena je tri minute kasnije.

Sjajnu priliku propustio je Bušić u 67. minuti, njegov udarac glavom nakon ubačaja Blatnjaka otišao je pored gola Rijeke.

Tri minute kasnije uslijedila je prva izmjena u redovima Splićana - umjesto strijelca Dragičevića ušao je Bartulović, koji je svoj prvi dodir s loptom iskoristio za dobar udarac izdaleka koji je ipak otišao pored vratnice.

Blatnjak je zaigrao na desnom boku, pa je tako u 74. minuti u kaznenom prostoru Riječana prošao svog braniča te dobro centrirao, ali Vejićev sjajan udarac glavom u korner je izbio Radman.

Nakon izvedenog kornera Hajduk je opet bio u stopostotnoj prilici, ali Bušićev udarac glavom s gol crte je izbio Mitu.

Kako se bliži kraj utakmice, Hajduk je sve snažnije pritiskao domaćine, kojima je preostalo da se brane i pokušaju napraviti nešto iz kontre.

Svoju posljednju izmjenu Scoria je napravio u 85. minuti, umjesto Tomislava Ercega ušao je Neno Katulić.

Unatoč sudačkom produžetku od pet minuta susret je završio bez pogodaka, a na samom kraju utakmice bilo je gotovo nemoguće igrati zbog vodom natopljenog terena.

Utakmicu u Rijeci sudio je Vučemilović iz Osijeka, a pratilo ju je oko 6000 gledatelja.