I Ljubo i Ančić ispali

PRVI hrvatski reket Ivan Ljubičić, oprostio se od ATP turnira iz Masters serije u Cincinnatiju već u drugom kolu porazom od Španjolca Almagra.

Almagro je za tek nešto više od sat vremena pobijedio Ljubičića sa po jednim breakom u svakom setu, bilo je 6:4, 6:4.

Naš tenisač došao je do samo jedne break prilike u cijelom meču, dok je Almagro od svoje tri iskoristio dvije, a uz Ljubin slab postotak prvog servisa (53%) Ljubo se niti nije mogao nadati boljem rezultatu.

Mario Ančić, naš drugi predstavnik također je izgubio svoj meč drugog kola protiv Austrijanca Jurgena Melzera koji je bio koban i za Ivu Karlovića u prvom kolu.
Ančić je izgubio prvi set sa 6:3, da bi drugi dobio sa 6:2. Treći set je otišao u tie-break, u kojem je Melzer ostao koncentriraniji i slavio 11:9.