Ivica treći u Wengenu

Ivica treći u Wengenu

AUSTRIJSKI skijaš Benjamin Raich pobjednik je slaloma za Svjetski kup voženog u švicarskom Wengenu. drugo mjesto zauzeo je njegov sunarodnjak Rainer Schoenfelder sa 47 stotinki zaostatka, a treće je mjesto osvojio naš Ivica Kostelić sa 1.04 sekunde zaostatka.

Kostelić se do pobjedničkog postolja uspeo iako je nakon prve vožnje bio tek osmi.

Ovom pobjedom Raich je preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, dok je vodstvo u redosijedu slalomaša zadržao Talijan Giorgio Rocca koji nije završio slalom u Wengenu.

REZULTATI:

1. Benjamin Raich (Aut) 1:40.50 (51.50/49.00)

2. Rainer Schoenfelder (Aut) 1:40.97 (52.01/48.96)

3. IVICA KOSTELIĆ (HRV) 1:41.54 (52.94/48.60)

4. Heinz Schilchegger (Aut) 1:41.57 (52.22/49.35)

5. Thomas Grandi (Kan) 1:41.61 (53.89/42.72)

6. Mario Matt (Aut) 1:41.65 (53.06/48.59)

7. Mitja Dragšič (Slo) 1:41.71 (53.00/48.71)

8. Edoardo Zardini (Ita) 1:42.08 (52.99/49.09)

9. Silvan Zurbriggen (Švi) 1:42.32 (53.41/48.91)

10. Julien Cousineau (Kan) 1:42.34 (53.95/48.39)

11. Jukka Leino (Fin) 1:42.41 (53.54/48.87)

12. Kurt Engl (Aut) 1:42.50 (53.23/49.27)

13= Truls Ove Karlsen (Nor) 1:42.54 (53.00/49.54)

13= Sebastien Amiez (Fra) 1:42.54 (53.83/48.71)

15. Giancarlo Bergamelli (Ita) 1:42.55 (52.51/50.04)

16. Markus Ganahl (Lie) 1:42.78 (53.87/48.91)

17. Lasse Kjus (Nor) 1:42.80 (53.72/49.08)

18. Felix Neureuther (Njem) 1:42.81 (53.58/49.23)

19. Alain Baxter (VB) 1:42.87 (53.50/49.37)

20. Andreas Nilsen (Nor) 1:42.89 (53.92/48.97)

21. Mitja Valenčič (Slo) 1:42.92 (53.96/48.96)

22. Tom Rothrock (SAD) 1:43.05 (53.57/49.48)

23. Tom Stiansen (Nor) 1:43.19 (53.68/49.51)

Tekst se nastavlja ispod oglasa

24. Martin Hansson (Šve) 1:43.24 (53.87/49.37)

25. Hannes Paul Schmid (Ita) 1:43.69 (52.91/50.78)

26. Noel Baxter (VB) 1:44.06 (53.98/50.08)

REDOSLIJED U SLALOMU:

1. Giorgio Rocca (Ita) 290

2. Schoenfelder 250

3. Raich 242

4. Manfred Pranger (Aut) 240

5. Kalle Palander (Fin) 215

6. KOSTELIĆ 169

7. Pierrick Bourgeat (Fra) 127

8. Zurbriggen 117

9. Manfred Moelgg (Ita) 108

10. Schilchegger 105...

UKUPNI REDOSLIJED U SVJETSKOM KUPU:

1. Raich 680

2. Kjus 595

3. Hermann Maier (Aut) 555

4. Bode Miller (SAD) 497

5. Michael Walchhofer (Aut) 468

6. Palander 464

7. Stephan Eberharter (Aut) 458

8. Hans Knauss (Aut) 454

9. Andreas Schifferer (Aut) 421

10. Bjarne Solbakken (Nor) 383...

15. KOSTELIĆ 245...

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara