KOŠARKA: SAMO CIBONA U ULEBOVOJ EUROLIGI
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Europska unija košarkaških liga (ULEB) objavila je danas u Barceloni listu sudionika Eurolige za sezonu 20032004. L
Od hrvatskih klubova u Euroligi će nastupati samo zagrebačka Cibona VIP kojoj je mjesto zagarantirano ugovorom. Po četiri kluba imaju samo Talijani i Španjolci, Grci imaju tri, a Francuzi i Turci po dva kluba, dok svi ostali - Njemačka, Izrael, Hrvatska, Srbija/Crna Gora, Slovenija, Rusija, Poljska, Izrael i Litva - imaju tek po jedan klub u borbi za prvaka Europe.
SUDIONICI:
Italija (4 kluba): Benetton Treviso, Fortitudo Bologna, Virtus Bologna, Roma
Španjolska (4): Barcelona, tri ekipe između Pamesa Valencie, Tauceramice Vitorie, Malage i Estudiantesa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Grčka (3): Panathinakos, dvije ekipe između AEK-a, Olympiakosa i Peristeria
Francuska (2): Villeurbanne i Pau-Orthez
Turska (2): Efes Istanbul i Ulker Istanbul
Njemačka (1): Alba Berlin
Izrael (1): Maccabi Tel-Aviv
Slovenija (1): Olimpija Ljubljana
Litva (1): Žalgiris Kaunas
HRVATSKA (1): Cibona VIP Zagreb
Srbija/Crna Gora(1): Partizan Beograd
Rusija (1): CSKA Moskva
Pobjednik ULEB Kupa (1): Pamesa Valencia, a ukoliko ovaj klub uđe u španjolsku kvotu ulazi finalist - slovenska Krka Novo-Mesto
Poljska (1): klub će odrediti ULEB
Od hrvatskih klubova u Euroligi će nastupati samo zagrebačka Cibona VIP kojoj je mjesto zagarantirano ugovorom. Po četiri kluba imaju samo Talijani i Španjolci, Grci imaju tri, a Francuzi i Turci po dva kluba, dok svi ostali - Njemačka, Izrael, Hrvatska, Srbija/Crna Gora, Slovenija, Rusija, Poljska, Izrael i Litva - imaju tek po jedan klub u borbi za prvaka Europe.
SUDIONICI:
Italija (4 kluba): Benetton Treviso, Fortitudo Bologna, Virtus Bologna, Roma
Španjolska (4): Barcelona, tri ekipe između Pamesa Valencie, Tauceramice Vitorie, Malage i Estudiantesa
Grčka (3): Panathinakos, dvije ekipe između AEK-a, Olympiakosa i Peristeria
Francuska (2): Villeurbanne i Pau-Orthez
Turska (2): Efes Istanbul i Ulker Istanbul
Njemačka (1): Alba Berlin
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Izrael (1): Maccabi Tel-Aviv
Slovenija (1): Olimpija Ljubljana
Litva (1): Žalgiris Kaunas
HRVATSKA (1): Cibona VIP Zagreb
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Srbija/Crna Gora(1): Partizan Beograd
Rusija (1): CSKA Moskva
Pobjednik ULEB Kupa (1): Pamesa Valencia, a ukoliko ovaj klub uđe u španjolsku kvotu ulazi finalist - slovenska Krka Novo-Mesto
Poljska (1): klub će odrediti ULEB
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati