Krah Borussije, Kovač krivac za gol, Petrić pogodio gredu

BORUSSIA iz Dortmunda loše je otvorila bundesligašku sezonu. Pred gromoglasnom podrškom na svom Westfallenu igrači Thomasa Dolla izgubili su od Duisburga 3-1.

Gosti su vodili čak 3-0. Strijelac prvog gola bio je Ishiaku prilikom prekida, uhvativši Roberta Kovača na spavanju nakon slobodnog udarca i ubacivanja pred vrata s lijeve strane. Ishiaku je bio brži od hrvatskog reprezentativca i zabio glavom.

Petrić najopasniji na terenu

Mladen Petrić bio je najopasniji igrač u redovima indisponiranih domaćina. U dva je navrata iz slobodnih udaraca pokušavao izjednačiti. Najprije je u 18. minuti pucao iskosa, no lopta je odsjela na gredi. Pet minuta kasnije opalio je tehnički savršen udarac s gotovo trideset metara, ali vratar Starke bio je spreman i zaustavio njegovu bombu.

U 59. minuti Petrić je okušao udarac s dvadesetak metara desnom nogom, no lopta je prohujala pored vratnice.

Minutu kasnije, na žalost domaćih navijača, Duisburg je poveo 2-0. Buckley je s leđa oborio Tifferta, a Tararache je bio siguran realizator najstrože kazne.

Prava katastrofa domaćina najavljena je samo stotinjak sekundi potom.  Lamey  je nabacio s desne  strane, a Ishiaku je upisao  svoj drugi pogodak. Protrčao je iza leđa Borussijine obrane i s lakoćom rezultat postavio na visokih 3-0 za Duisburg.

Utješni gol za Borrusiju zabio je Kringe četiri minute prije kraja.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Karlsruhe je također kao gost bio bolji od  Nürnberga 2-0. Dvostruki strijelac bio je Hajnal (44, 75).